Grängesberg SSRK utställning 15 November
Domare: Hans Almgren

BIR, BIS-3 valpII
Bonfreight My Wildest Dream   Ägare: Helena Bergh
placerade sig 3:a med HP valpII
Bonfreight Manhattan Hero L   Ägare: Gunilla Andersson

Lydnadsdiplom
Bonfreight La Paz har erhålligt LP lydnadsklass 1. Ägare och förare Gith Anzelius

Motala SSRK utställning 26 Oktober
Domare: Hanar Anne- Berith Waskaas
             Tikar Michelé De Saint Fuscien

HP 6:e (19)placering valpklassII
Bonfreight My Wildest Dream   Ägare: Helena Bergh
1:1 CK ökl 3BTKL
Bonfreight Last Kiss   Ägre: L Bark
1:2 CK vet
SU(u)Ch  SVCh Lp Comics Fruit of Celebration   Ägare: Susanne Bergh
1:4 CK Ökl
Comics Summer Time   Ägare: Susanne Bergh

Köping SSRK Utställning 12 Oktober
Domare: Sverrre Sand

2:a placering HP valpklassII
Bonfreight Manhattan Hero L   Ägare: G Andersson
1:2 HP  juniorklass
Bonfreight Our Joy    Ägare: L Damberg
1:3  juniorklass
Bonfreight O F Dynamit    Ägare: M Ringmyr
1:2 HP juniorklass
Bonfreight Our Princess    Ägare: M Bergström
1:1 CK jaktklass
Bonfreight Coconut   Ägare: M Bergstöm
1:5 CK ökl
Bonfreight Last Kiss   Ägare: L Bark
1:4 HP vet
SU(u)Ch   SVCh Lp Comics Fruit of Celebration    Ägare: Susanne Bergh

Hällefors BK inoff utställning 24 Augusti
Domare: Roland Fors

BIR och BIG-2
Bonfreight Coconut    Ägare: M Bergström
BIR valp
Bonfreight Our Princess   Ägare: M Bergström
BIM valp
Bonfreight Manhattan Hero L   Ägare: Gunilla Andersson

Hällefors BK- Lydnadsprov 24 Augusti
2:a pris Lydnklass 1
Bonfreight Our Joy   Ägare: Linda Damberg

Askersund- SKK Utställning 10 Augusti
Domare: Pia Razera-Brulin

1:1 junkl CK
Bonfreight Our Joy   Ägare: Linda Damberg
1:1 CK vet, BIM veteran
SU(u)Ch   SVCh Lp Comics Fruit of Celebration   Ägare: Susanne Bergh

Rottneros- SSRK utställning 5 Juli
Domare: Roger Millbank, GB

1:1 CK vet, BIM veteran
SU(u)Ch   SVCh Lp Comics Fruit of Celebration   Ägare: Susanne Bergh
1 Ökl
Comics Summer Time    Ägare: Susanne Bergh

Skokloster- SSRK utställning 18 Maj
Domare: Kenneth Edh

HP valpklass II, BIR
Bonfreight Our Joy    Ägare: Linda Damberg
1:3 ukl  HP
Comics Summer Time   Ägare: Susanne Bergh
1:R CK jkl
Bonfreight Coconut   Ägare: Marie Bergstöm

SKK Skaraborg, Grästorp-utställning 3 Maj
1:1 ukl,CK,4BH
Comics Summer Time   Ägare: Susanne Bergh

SKK Västerås-utställning 27 April
1:1 CK jkl, 2BT, R-CACIB
Bonfreight Coconut   Ägare: Marie Bergstöm
1:2 ökl
Bonfreight Last Kiss    Ägare: Lisbeth Bark
1 ökl
Bonfreight Caruso   Ägare: Gunilla Andersson
1 ukl
Comics Summer Time   Ägare: Susanne Bergh

Uddevalla-Utställning 29-30 April
Domare: Leif Herman Wihlberg

1:4 ökl
Bonfreight Caruso    Ägare: Gunilla Andersson
1:4 ökl
Bonfreight Last Kiss   Ägare: Lisbeth Bark

Karlskoga ÖLKK inoff utställning 2 Mars
Domare: Hans Rosenberg

HP valpklass II, BIR , BIG-2
Bonfreight Our Joy    Ägare: Linda Damberg
3:e placering valp-II
Bonfreight O F Dynamite   Ägare: M.Ringmyr

Köping SSRK-utställning 26 Janari
Domare: Ing-Marie Hagelin

2:a placering valp-I
Bonfreight Our Joy   Ägare: Linda Damberg
3:e placering valp-I
Bonfreight O F Dynamite   Ägare: M.Ringmyr
3:e placering valp-I
Bonfreigth Our  Princess   Ägare: Marie Bergström